HRA

Dabble
Herní styl Grammar/Spelling
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 1984
Programátor Donna K. Woody
Grafik (Unknown)

INTRO

Bruce Lee II


V roce 2013 se na počítače s Windows a Linuxem objevilo pokračování legendární hry Bruce Lee z 8-bitů.

Hra se jmenuje Bruce Lee II a byla vytvořena ve stylu grafiky počítačů Commodore 64 a Amstrad CPC. Autorem je Bruno R. Marcos. Hra je to výborná, i když dost těžká. V roce 2015 vypustil Jonas Hultén nativní verzi určenou pro Commodore 64. Nějaké drobnosti oproti PC verzi musel díky hardwarovým limitům C64 změnit (link na hru) nebo (web autorů).

Do hry přidal na výběr volbu obtížnosti. Normální odpovídá originálu a přidal i lehkou obtížnost. Hru si můžete stáhnout ve formátu disketové mechaniky 1541 nebo 1581 a také pro cartridge. Hru můžete hrát nejen joystickem, ale i přes klávesnici (WASD a SPACE). Původně hra vyšla ve verzi 1.8 a později autor vypustil verzi 1.9, kde opravil několik chyb.

Bruce Lee II je úžasná hra. Zlý Tao-Bao unesl sestru Bruce Leeho a ukryl ji v hlubinách paláce. Tam skupina nájemných bojovníků čeká na příchod Draka, aby ho porazili.

Stejně jako v prvním díle musíte sbírat lucerničky, aby se vám otevřela cesta dál. Bruce Lee musí překonat i zatopené části paláce.
Hrozně se mi líbí, když ho hráč přidrží pod vodou. Bruce Lee začne měnit barvy a nakonec se utopí. Začínáme s 10 životy a samořejmě můžeme najít další ve formě symbolu Jin a Jang.

Po cestě musíme použít i přepínače, které nám vysunou žebříky, spustí lávku, zvednou bránu atd. Protivníci jsou úžasní, nejprve narazíme na samuraje a později na vysokého basketbalistu Kareem Abdul-Jabba, který si zahrál ve filmu Hra smrti proti Bruce Leemu. Nechybí ani Chuck Norris s chlupatým hrudníkem, který byl závěrečný protivník Bruce Leeho ve filmu Cesta draka. Ve hře narazíme i na ninju a sumistu z původní hry. V závěru hry si to rozdáme s padouchem Tao-Bao.

Ve hře potěší i kočka, která nám připomene skřeky, které Bruce Lee při boji vydává ve filmech. Hra je to hodně obtížná, přeskákat pohybující se nástrahy na podlaze není tak jednoduché jako v prvním díle. Všude na vás čekají smrtelné pasti. Vyhnout se šurikenům v závěrečném souboji dá také zabrat.

Přiznám se, že hra Bruce Lee II patří mezi mé nejoblíbenější novodobé hry pro Commodore 64. Je značně rozsáhlejší než původní hra. Pro začínající hráče je k dispozici mapa hry a také longplay video (link na video) které jsem vytvořil na lehkou obtížnost.

Zde máte kompletní mapu hry (je opravdu veliká).

Pro trénink doporučuji zapnutí nekonečných životů a lehkou obtížnost. Rozhodně si tuto výbornou hru zkuste zahrát. Hra mě chytila, dokud jsem neuviděl závěrečnou gratulaci.

Probojujete se přes různé komnaty do poslední bitvy proti Tao-Baovi a zachráníte sestru?

15.9.2017
Solaris104
Nový příspěvek k článku

podpis :
První znak podpisu musí být vykřičník, jinak se příspěvek neodešle (ochrana proti spamu)

20.03.2018 - PCH

Gamesa je to famozni !! Super pokracovani Bruce Leeho !! Jednicku miluju z detstvi, ale tohle je fakt pecka.

23.10.2017 - LHS

Taky jsem si to zahrál díky recenzi. Cool gamesa, ale fakt poměrně těžká.

16.10.2017 - F6

Díky za recenzi, díky ní jsem si to zahrál a dohrál, ale bez nekonečných životů je to nehratelné. Je to pěkně udělané, postavička Chucka Norrise pobavila.

Advert

Hardcode and datamining by PCH of UNREAL, Hardware guru by RAY of UNREAL, Bugs report by SILLICON of UNREAL
UNREAL 2014-2021 Czech republic