HRA

Logger Mania
Herní styl [uncategorized]
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 9994
Programátor (Unknown)
Grafik (Unknown)

INTRO

8MIDAS - Arkáda z roku 2023 na motivy známé hry

Už ani vlastně nevím proč se mi jednoho dne vyrojila v hlavě vzpomínka na arkádovou hru Amidar. Amidar je stará automatovka z roku 1981, kdy pinčlík běhá po cestičkách, sbírá body a nebo obarvuje čtverce této mapy. Přitom jej honí banda enemís, kteří se jej chystají zbavit jeho třech životů. Hra je to klasická, žádná ízy-pízy flákačka. Dáte pár kol a vaše dvoukoruna je v pekle.
Pak poprosíte maminku o peníze na stravenky a den nato dáte zase pár kol ... znáte to.

A i když je to hra klasická a někdy i zábavná, přišlo mi, že je její potenciál značně potlačen. Na jakési ataristické akci jsem prohlásil, že z toho udělám hru jak se patří. Jo. A hlavně rád dělám hry, co mě nebaví. ( je to jasná známka psychického poškození, ale prdím na to.)

Chtěl jem se rozšoupnout a využít potenciál C64 naplno, avšak bez serepetiček jako jsou FLI, IFLI, 100 spritů na obrazovce a podobně. Na to není čas a vlastně assembler ani neumím, takže udělat něco na hraně možností mých sil. Jo. A taky se to musí vlézt do jednoho fajlu, protože člověk nemusí řešit skopičiny s drajvem a jeden file dnes spustíte i na chytré pračce.

Původně to měla být pártyhra pro nula až osm hráčů, avšak záhy jsem zjistil, že tento koncept pro více hráčů je hovadina. Zjistil jsem to zhruba při sedmitisícím řádku, kde jsem se rozhodl, že z toho udělám single hru s mraky levelů. To znamenalo vykostit stávající zdroják o všechny multikulti kusy kódu a udělat si v hlavně jasno.

8MIDAS - Multi nemulti, single !

Pro ty, jenž přehršel písmen vyvolává panické ataky zkusím následující odstavec ve zkratce.

Hru jsem uvolnil na párty Revision 2023 kde obsadila šesté místo.
Hrá má 40 klasických levelů plných nepřátel s novými herními mechanismy.
Zde rozuměj mraky záludných bossáků a prostředí, za které be se nestyděla ani Pevnost Boyard.
Mezi každým kolem je létající mezikolo, které může být jen průlet vesmírem s různohustými překážkami, tunelem klasickým nebo tunelem zúžujícím se. Také je zde možnost nalézt kolo, kde máte za úkol sebrat různý počet hlaviček svých bratrů Midasů bez nichž se dále nedostanete.
Pozadí obsahuje animace, paralaxové skrolingy, mraky vzhledů.

Po každém pátém kole vás čeká ukrutný, někdy i vzhledově známý BOSS, přes kterého projdou jen ti nejdrsnější hráči. Samozřejmě je zde létající endsequence, na které si zatím vylámali zuby všichni crackeři :) (ale o tomto příběhu později ).

Zde máte upoutávku na hru 8MIDAS a věřte, že vše co zde vidíte a slyšíte je z této jednofajlové hry.

Jak (ne)kraknout hru

Když uděláte hru, většinou se, pokud to někomu stojí za to, najde člověk ze scény, který vám vaši hru tzn. zlomí neboli krekne. Stalo se mi, že jsem dojel z Revisionu 2023 domů v úterý 1:30 ráno a rozhodl se, že svoji hru vložím na CSDB.DK

Jaké bylo mé překvapení, že při pokusu vložit svou vlastní hru se na serveru již povalují dva Cracky s nekonečnem času a životů :)
Někdy jsou crackeři zatraceně rychlí. Tihle kromě toho byli i líní, protože od té doby mi píší maily, že hra končí chybou, nemá endlevel a podobné hovadiny.
Chlapci jsou líní si zahrát poslední level do konce a zjistit, že závěrečná sequence je součástí létajícího kola :) ... tak to jen takový spoiler!
To mají za to, že nic pořádného nedělají. Tak.

A nakonec pár skrýnšotů alespoň do kola 25, protože je toho vážně moc.

a dalších 15 kol a navíc 40 létajících k tomu.


Stáhnout si hru můžete tady a pochlubte se ... dojeli jste ji na konec ??
Nový příspěvek k článku

podpis :
První znak podpisu musí být vykřičník, jinak se příspěvek neodešle (ochrana proti spamu)

Advert

Hardcode and datamining by PCH of UNREAL, Hardware guru by RAY of UNREAL, Bugs report by SILLICON of UNREAL
UNREAL 2014-2021 Czech republic