HRA

Golf 3-D
Herní styl Golf
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 1986
Programátor Bruce Carver & Roger Car...
Grafik (Unknown)

INTRO

Diskuze

Hledám programátora, codéra pro C64
16.12.2015 ryba Ahoj.
Byl bych moc rád, kdyby se našel ještě nějaký šikovný člověk, který by byl ochoten programovat pro C64.
Používám C64 na koncertech a dost mě štvou programy a trackery, které jsou pro C64 dostupné.
Proto bych rád našel někoho, kdo by byl ochotný naprogramovat úplně nový program, nebo dekódovat a překódovat již hotový 30 let starý tracker, ve kterém dělám.
Chápu, je to kvantum práce, ale už mě to prostě takto štve.
Díky

Nadpis
Duchaplný text
Podpis První znak podpisu musí být vykřičník

21.01.2016 Alex/Rush Nebyla by jednoduchým řešením třeba kombinace Abletonu na PC/MAC a z něj ovládaného VST/AU nebo i HW SID synťáku? V případě nutnosti tam mít C64 na pódiu bych ji využil jako MIDI řízený synth, ale to jádro ovládání patternů bych řešil v Abletonu s kontrolérem. Ale možná jsem úplně mimo a point je v té autenticitě Commodoru...
23.12.2015 Ray Zdar a sílu... Já bych do toho docela šel, dělali jsme dřív nějaký trackery na 64ce (TFX, DMC 7.x) i na PC (Impulse Tracker III). Celkem dlouho plánuju novej editor, ale protože všici mně lamali, aby to bylo na PC v nějakým připitomělým emulameru, tak jsem do toho nešel... Starý TXFko je na csdb třebas, fakeshoty nového můžu poslat. Tož kdyžtak se ozvy pechovi, nebo mně na ray@unreal64.net... Byla by to bžunda :)

R.
23.12.2015 ryba Ahoj. To by bylo super. Jako taky si to můžu naskládat na reálném C64 a pak vysamplovat do MPC, nebo počítače. Ale proboha proč, že? Na TFX jsem koukal už dřív, ale přišel mi kapku složitý, tak jsem od něj zase upustil. Takže napíšu, ale diskuzi zatím nechávám otevřenou.
21.12.2015 Visac Ahoj, překódovat asi ne, ale je tu několik lidí, kteří ti můžou pomoct najít jiný vhodný tracker, který ti bude vyhovovat.
21.12.2015 ryba Ahoj kluci. A já si už skoro myslel, že jen sedíte a šetříte si programátorské prstíky a vzpomínáte na minulost u vínka ve Fryštáku :D . Mimochodem, proč Fryšták? Já tam tedy mám pár kamarádů, co jsou odtamtud, nebo se tam přestěhovali, nebo tam chvíli bydleli, párkrát jsem tam i hrál s různými kapelami na Malém světě. Ale že by ten Fryšták stál za vidění...
No ale k věci:
O ten tracker, v němž dělám, ani tolik nejde, spíš mi přišlo, že by se nemuselo začínat úplně od nuly. Dělám v Music Assembleru + (crack Trash). Nicméně jsem vyzkoušel poměrně dost dalších programů, poslední dobou taky Defmon a mám i Prophet64 a Mssiah. Taky trackuju na Gameboyi, ale jsem muzikant a hraju i na jiné nástroje, než tyhle staré krabice a krabičky.
Jde spíš o to, že všechny trackery, na které jsem narazil, jsou orientované songově, na celou skladbu. Nevím, jak vy, nebo někdo jiný, jak to používáte, já nerad jen pustím skladbu a koukám, jak tracker běží na monitoru...
Měl jsem 10 let kapelu TŽCMNK, než jsem se před rokem rozešli, ale i tak pořád pracujeme se zbytkem na novém repertoáru.
Složení: C64 + synťák, synťák, bicí (akustické i elektronické), zpěv.
Vždycky jsem složil nějaké ty podklady na C64 a hrálo se podle něj.
Ale na tohle živé hraní bych potřeboval trošku jiný program, než na které jsem narazil.
Hlavní myšlenka spočívá v tom, že bych si rád poskládal nějaké patterny, které by hrály ve smyčce a v průběhu hraní bych je potřeboval měnit mezi sebou (ideálně jednou rukou, druhou mi zaměstnává hraní na synťák, ovládání mixu, pití piva, nebo kouření), protože změny v jednotlivých skladbách nejsou dané a kdyby byly, stejně tam s sebou můžu vozit MP3 a pouštět ty podklady z ní...
Nemyslím tím vyloženě mutovat jednotlivé hlasy, ale prostě když mi hraje dejme tomu pattern 01 a já se rozhodnu to změnit, zapnu pattern 02 a ten mi začne hrát, jakmile pattern 01 dohraje do svého konce.
Myšlenka podle mě celkem jednoduchá, ale fakt jsem nenašel žádný program, který by byl takhle udělaný.
Samozřejmě mám kapku podrobnější představu, jak by to mělo vypadat a fungovat, ale nemusím se možná rozepisovat hned, taky nemám vymyšlené ještě všechny detaily.
Každopádně bych chtěl, aby místo song(order) systému byla obrazovka s písmeny na klávesnici a pod těmi písmeny by byly jednotlivé patterny.
takže Q-P by byly patterny pro voice1, A-: pro voice2, Z-/ pro voice 3 a stisknutím konkrétní klávesy by se nachystal pattern, který by měl hrát po dohrání právě hrajícího patternu v tom konkrétním hlasu.
Přižemž klávesy 1-0 by stejným způsobem spouštěly patterny na stejné pozici (pod nimi) ve všech třech hlasech zárověň.
do Editace jednotlivých patternů by se dostávalo nějakou kombinací kláves( klávesa patternu + C= například) atd...
Tak, co na to říkáte, kluci?
Myslím, že nejsem úplně jediný muzikant, který by něco podobného uvítal...
20.12.2015 PCH JEŽIŠI Ty EXISTUJEŠ A JMENUJEŠ SE RYBA !!! :)
Tak tohle je přání z těch, které člověk nečte každý den :)
Člověče. Co to je za tracker ? Proč zrovna překódovat ? Napiš detaily prosím :)

Advert

Hardcode and datamining by PCH of UNREAL, Hardware guru by RAY of UNREAL, Bugs report by SILLICON of UNREAL
UNREAL 2014-2021 Czech republic