HRA

I Dare You
Herní styl AdventureWriter/Quill
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 1992
Programátor Louise Wenlock
Grafik (None)

INTRO

Diskuze

Závada
09.08.2014 Kuba Zdravím ve spolek. Koupil jsem C64II nefunkční na náhradní díly. Rozebral jsem ho, zda neobjevím nějakou prasečí stopu - nic. Tak jsem ho zkusil zapnout abych viděl co znamená "nenabíhá". A hle, na monitoru se mi objevila pracovní plocha proužkovaně. 25 krásných vodorovných pruhů. Barvy okrajů i pracovní plochy dobré, obraz nádherně stabilní ale pouze pruhy. Na nic to již nereagovalo. Jednná se o nějakou typickou závadu? Třeba nějaký čip? A ještě jedna otázka. K čemu je dobrý diagnostický cartridge? Třeba v tomto případě by mi byl asi taky k ničemu. Mám takový pocit, že je dobrý jen k tomu, aby mi řekl že mám počítač v pořádku.

Nadpis
Duchaplný text
Podpis První znak podpisu musí být vykřičník

18.08.2014 Kuba Podařilo se mi koupit na Aukru kompletní motherboard bez SID. Píchl jsem tam svůj a mašina jede. Po krátké chvilce jsem osahal čipy, všechny byly studené, jenom SID byl teplý (nijak zvlášť) ačkoliv jsem žádnou muziku nepouštěl. Stroj jsem smontoval a zkusmo jsem ještě spustil Boulder Dasch. Všechno fungovalo, včetně zvuku. Mám se bát že mi může SID odejít? Já jsem se ještě neptal prodávajícího, zda mu SID odešel, nebo zda ho použil jinde. Mašinka je záložní, tak mne to až tak nepálí. Jenom mě zajímá, zda mám pátrat po nějaké závadě, nebo je to normální.
18.08.2014 Sillicon že se SID hřeje je celkem normální, samozřejmě pokud máš nějaký malý chladič co bys mu mohl dát tak mu tím jedině prospěješ ;-)
11.08.2014 J. Na diagnostický cartridge se musíš zeptat LHS, ten má s ním největší zkušenosti.
11.08.2014 Sillicon Diagnosticka crtridge je vhodna na otestovani treba ruznych portu, pameti, SIDu, VICu, CIA#1, CIA#2 atd... Ale hlavne v prvni rade kdyz je treba nakopla ROMka s BASICem nebo Kernelem tak C64 je mrtvolka a obraz je cerny, ale s cartridgi najede protoze se tim nahradi vnitrni ROMka a hned vis kde mas hledat zavadu ... samozrejme neni to vsemocny nastroj a ma sve omezeni.
Jinak RAMka je opravdu nejcastejsi zavadou a to hlavne riky tomu ze odejde zdroj. C64 je nepajeny 5,2V a je to na hranici tolerance a kdyz se napeti nejakou zavadou ve zdroji zvysi tak jako prvni to odnesou RAMky.
Pokud je umis vyndat nedestruktivne tak je otestuj jinde a nebo tam dej rovnou jine. Jinak vadna RAMka vetsinou po chvilce provozu vyrazne dost topi a nebo je naopak uplne studena.
10.08.2014 PCH Graficke rozpady me provazely vzdy, kdyz mi umrely pameti. Jedna z nejcastejsich zavad. Rada. Vypajet ... napajet patice a otestovat s jinymi. ( pro tyhle ucely jsem rozebral asi ctyri polofunkcni komouse ..)

Advert

Hardcode and datamining by PCH of UNREAL, Hardware guru by RAY of UNREAL, Bugs report by SILLICON of UNREAL
UNREAL 2014-2021 Czech republic