HRA

Leap
Herní styl [uncategorized]
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 1984
Programátor Glen Fisher
Grafik (Unknown)

INTRO

Diskuze

Hra z pc na disketu
24.05.2014 spaceman74 Podařilo se mi zprovoznit 1541 mechaniku na pc přes seriový kabel ve Star commander. Podařilo se mi taky zkopírovat na disketu hru ztaženou odsud ve formátu d64, nicméně když pak mechaniku připojím zpět k C64 a hru chci spustit, načítá jí, ale pak se kousne. Tohle se stává u všech her zkopírovaných v starcommanderu. Umíte mi prosím někdo poradit ? Musí se ten soubor s příponou d64 ještě nějak upravit nebo ho opravdu můžu jen tak jednoduše nakopírovat na disketu. Děkuji

Nadpis
Duchaplný text
Podpis První znak podpisu musí být vykřičník

25.05.2014 spaceman74 Děkuji moc, toho člověka jsem oslovil (ohledně SD2IEC) a dokonce už se mi ozval zpět a potvrdil objednávku. Děkuji za tip. Některé disketové hry na tom sice asi nepoběží, ale beru to jako pomůcku.
24.05.2014 Sillicon aby nedšlo k omylu...
Soubor s příponou .d64 je image diskety(obraz celé diskety, tedy všechny sektory jak byly na reálné disketě) a při zápisu zpět na reálnou floppy je třeba zapsat buďto jako celou image. Nebo ve StarCommadreu se k image chovat jako by to byl adresář a nakopírovat soubory co v ní jsou na disketu.
Často je třeba zapsat image tak jak je protože programy pak přistupjí přímo na disk k jednotlivým sektorům, navíc zápis celé image je většinou i rychlejší než kopírovat samotné soubory(samozřejmě pokud v image není jen pár maličkých fajlů. Kopírování celé image ve StarCommanderu je ATL+F5 a tam se vybere správná volba.
Předpokládám že tedy tohle je v pořádku a image je zapsaná správně... Je fakt že někdy je třeba image zapisovat na disketu pomaleji (v SC volba Transfer option - Normal, Turbo, Warp).
Ale jestli se to i tak kouše, tak to zkus popsat nějak víc... jak se ti to kousne nebo tedy jakým způsobem ? Náhraváno z diskety standartně nebo s nějakým turbem, případně jak se to projevuje at...?
24.05.2014 spaceman74 Děkuji moc za odpověď. Já na to přišel asi za půl hodiny sam :-) Zjistil jsem, že když ve Starcommanderu najedu na d64 nebo t64 soubor a odentruju, otevře se jako adresář a pak jsem to jednoduše zkopíroval a vše funguje. Ještě zkusím tu druhou variantu jak píšete, nakopírovat celý image tak jak leží a běží pomocí ALT+F5. Jsem moc rád, že jsem to i s vlastnoručně vyrobeným kabelem dokázal, je to super pocit, propojit skoro 30 let starou Commodore machaniku s aktuálním PC :-) Nemám nikoho, kdo by mi nějaké hry nakopíroval a tohle je moje jediná možnost. Vybrat si hru na netu a nakopírovat. Teď řeším ještě jednu věc a to, kde sehnat 51/4" diskety. Mám jich asi 100 ks, ale předpokládám, že mi věčně nevydrží a občas se nějaká poruší. Nemáte nějaký zdroj, klidně použitých ?
24.05.2014 Sillicon Šikulka ;-)
...no s disketama je trochu problém... 5,25" je obecně už dost málo a navíc ještě, když se nějaké objeví tak jsou třeba jiný formát - HD oproti DD které jsou potřeba. Občas jsou nějaké na Aukru.
Diskety HD mají jiný magnetický materiál a i když některé fungují tak po pár dnech se data prostě ztrácí až se vypaří :-(.
Alternativa k reálné mechanice je cartridge 1541Ultimate, http://www.1541ultimate.net která emuluje floppy 1541 a zároveň různé cartridge, jen ta cena...
Levnější varianta která ale nemá 100% emulaci mechaniky 1541 je zařízení SD2IEC http://www.c64-wiki.com/index.php/SD2IEC .
Na obyčejnou práci nebo jednofjalové hry a nebo pro někoho zvyklého na kazeťák to bohatě stačí. Jenže pokud program či hra dotahuje další data a používá nějaký svůj loader tak už to právě nemusí 100% fungovat. Podporovány jsou loadery z FinalCartridge-III a JiffyDos.
Před časem SD2IEC nabízel človíček s nickem "x86" na foru http://oldcomp.cz/viewtopic.php?f=31&t=459&start=15#p5717 tak mu zkus napsat, třeba bude dělat další várku.

Advert

Hardcode and datamining by PCH of UNREAL, Hardware guru by RAY of UNREAL, Bugs report by SILLICON of UNREAL
UNREAL 2014-2021 Czech republic